اگر تا الان احساس کردین عسل تقلبی بهتون فروختن این مقاله رو بخونید

اگر تا الان احساس کردین عسل تقلبی بهتون فروختن این مقاله رو بخونید

راه های شناخت عسل تقلبی

شاید همه ما یک بار در زندگی این متن رو در گوگل تایپ کرده باشیم “راه های شناخت عسل تقلبی” و همیشه هم به موارد گوناگون مختلفی برخورد کردیم که دست از پا درازتر و سردرگمتر از روز قبل شدیم. باید اقرار کنیم که امروزه راه های شناخت عسل تقلبی بسیار پیچیده بوده و اصلا نمیتوان به راه های سنتی و تجربیات اشخاص خاص اکتفا کرد زیرا با گسترش علم و پیشرفت صنعت راه های جدیدی نیز برای تقلب و عرضه محصولات تقلبی به عنوان عسل محیا شده است، تقلب های ورای علم مردم و اکثر زنبورداران .

عسل چیست ؟

عسل از نظر ظاهری ماده ای مایع رنگ می باشد و دارای هفت رنگ اصلی می باشد که از زرد روشن شروع می شود و به عقیقی متمایل به سیاه ختم می شود و این تفاوت رنگ ها به دلیل اختلاف در پوشش گیاهی مناطق مختلف است و به همین دلیل گاهی افراد مختلف دچار سردرگمی می شوند. عسل تشکیل شده از خانواده اوز ها می باشد یعنی 4 نوع قند که عبارت است از ساکاروز، مالتوز، فروکتوز و گلوکز و جز معجزات خداوند است که به صورت مایع می باشد و عسل در صورتیکه شرایط برایش مهیا باشد به شکل اصلی خود یعنی جامد بر می گردد.

مشخصات عسل خوب

همه انسان ها در زندگی به دنبال فهمیدن مشخصات عسل خوب  هستند، از قدیم معیار های تشخیص سنتی برای شناخت عسل خوب بوده است اما این معیارها امروزه دیگر راه مناسبی برای شناخت عسل خوب نمی باشد. یکی از این راهکار ها آتش زدن عسل است و بر این باور بوده اند که عسل در صورتیکه خالص و طبیعی باشد مشتعل می شود. دومین راه شناخت عسل خوب در قدیم این بوده است که اگر مورچه سمت عسل برود آن عسل خوبی نمی باشد و دارای ناخالص می باشد. سومین راه شناخت عسل خوب در روش های سنتی برداشتن مقداری عسل توسط یک قاشق بوده و اگر ریختن عسل به صورت مداوم می بوده تشخیص بر این بوده که عسل با کیفیت است اما اگر عسل به صورت تکه تکه قطع و وصل می شده تشخیص بر این بوده که آن عسل، عسل خوب و با کیفیت نمی باشد.

اما واقعا از کجا باید ویژگی ها و مشخصات عسل خوب را تشخیص داد؟ عسل دارای چند ویژگی کلی می باشد رنگ، بو، طعم و از روی هر یک از این مولفه ها افراد می توانند بخشی از ماهیت عسل را تشخیص دهند، اما متاسفانه به قدری علم و تکنولوژی پیشرفت کرده است که تمام مولفه های شناخت عسل در روش سنتی زیر سوال رفته و اصلا نمی توان به مثلث بو، رنگ و طعم اکتفا کرد و به حتما باید به آزمایش عسل و در آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته مراجعه کرد. با مراجعه به آزمایشگاه های معتبر موارد و پارامتر های مختلفی برای تعیین کیفیت عسل باید مورد بررسی قرارگیرد اولین پارامتر تست ساکارز است یعنی سخت ترین قندی که در بدن قابل دفع شدن است و درصد ساکارز در برگه آزمایش به این معنی است که در یک گرم از سانتی متر مربع از این عسل چه میزان درصد ساکارز مشاهده شده است. ویژگی های دیگری نیز در تعیین کیفیت عسل تاثیر گذار هستند، نسبت گلوکز به فروکتور، رطوبت ، Hmf و دیاستاز. یکی دیگر از مهمترین مولفه های تشخیص عسل در روش تست پارامتر ها در آزمایشگاه مثبت بودن جواب تست دیاستاز است. دیاستاز هورمونی است که در بزاغ زنبور عسل به وفور یافت می شود و هدف از تست این پارامتر این است که ماده ای که ادعا می شود عسل است آیا در آن بزاغ زنبور یافت می شود یا خیر با منفی بودن این پارامتر متوجه می شویم که آن عسل طبیعی نبوده و ساخته شده در کارگاه های صنعتی است و اصطلاحا به صورت دیگی ساخته می شود . اما متاسفانه اخیرا رراهکار هایی برای تقلب درتست دیاستاز نیز پیدا شده و باید پرولین عسل را مورد بررسی قرار داد.

اگر از این مقاله راضی بودید و قصد تهیه عسل با کیفیت و طبیعطی را دارید میتوانید از طریق این لینک اقدام به خرید فرمایید

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها