تاثیر ژل رویال در خانم ها

تاثیر ژل رویال در خانم ها

تاثیر ژل رویال در خانم ها

این تصویر تاثیر ژل رویال در سرطان را نشان میدهدتاثیر ژل رویال در خانم ها

ژل رویال، نوعی ماده غذایی تولیدی توسط زنبور عسل به دلیل داشتن بیش از 185 عنصر و ترکیب فعال بیولوژیکی دارای خواص و تاثیرات مفید فراوانی می باشد. این ماده حیاتی، دارای انواع ویتامین های گروه B، ویتامین C، ویتامین E، انواع پروتئین ها، مواد معدنی، اسیدهای چرب، انواع هورمون ها ازقبیل تستوسترون، پروژسترون، پرولاکتین و استرادیول و همچنین حاوی فلاونوئیدها به عنوان آنتی اکسیدان می باشد. خواص ژل رویال خیلی زیاد است، و در سلامت انسان و مخصوصا خانم ها نقش های مفید زیادی دارد. در این نوشتار برخی از تاثیر ژل رویال در خانم ها مورد بررسی قرار می گیرند:

1- نقش ژل رویال، در کاهش عوارض جانبی درمان سرطان و پیشگیری از سرطان پستان: شیمی درمانی و سایر روش های درمانی رایج برای معالجه سرطان، با عوارض جانبی منفی و گاهی مواقع با عوارض بسیار شدید از جمله نقص ایمنی، عوارض معدی-روده ای و التهاب همراه می باشد. مصرف ژل رویال برخی از این عوارض جانبی منفی ناشی از درمان شیمیایی سرطان را کاهش می دهد. یک مطالعه انجام شده بر روی انسان، نشان داد که مصرف ژل رویال در افراد مبتلا به سرطان که در مرحله شیمی درمانی و معالجه سرطان قرار دارند می تواند از  ایجاد موکوزیت (زخم در غشاهای مخاطی) جلوگیری نماید. موکوزیت یکی از شایع ترین عوارض جانبی مرحله شیمی درمانی است که منجر به ایجاد زخم های دردناک در غشاهای مخاطی دستگاه گوارش می شود.

ژل رویال در داخل کندو توسط زنبورهای کارگر و پرستار تولید می شود

از طرف دیگر، مشخص شده است که استفاده از ژل رویال تاثیر بالایی در درمان و معالجه و حتی پیشگیری از سرطان پستان دارد. سرطان پستان، یکی از شایع ترین انواع سرطان ها در بین خانم ها می باشد، که پژو هش های انجام شده نشان می دهد ژل رویال طبیعی دارای عنصری است که به محافظت تمام سلول های بافت پستان کمک می نماید. بنابراین، مصرف این ماده طبیعی می تواند در پیشگیری از بروز سرطان پستان در خانم ها نقش فعالی داشته باشد.

تولید ژل رویال در کندو توسط زنبور کارگر

ژل رویال در داخل کندو توسط زنبورهای کارگر و پرستار تولید می شود

2- تاثیر ژل رویال در درمان کم خونی (آنمی): به دلیل شایع بودن کم خونی در بین خانم ها، یافتن روش های موثر و بدون عوارض جانبی برای درمان و پیشگیری از کم خونی دارای اهمیت بالایی می باشد. بررسی های اخیر تایید کرده اند که مصرف ژل رویال می تواند باعث افزایش تعداد گلبول های قرمز خون و درنتیجه، موجب کاهش خطر آنمی یا کم خونی شود. در یک مطالعه 6 ماهه بر روی 31 خانم، که این افراد روزانه مقدار 3 گرم مکمل غذایی ژل رویال مصرف کردند، در شمارش گلبول های قرمز خون، تعداد این سلول های خونی در مقایسه با زمان قبل از مصرف مکمل غذایی بالاتر رفته بود. از طرف دیگر، بررسی ها نشان داد که یکی از خواص ژل رویال می تواند افزایش میزان سطح سرمی هورمون تستوسترون باشد که آن هم باعث افزایش تولید گلبول های قرمز خون می شود.

3- تاثیر ژل رویال در کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی (پی. ام. اس): در یک مطالعه بر روی انسان، تاثیر مصرف این ماده طبیعی در 55 خانم با مقدار 1 گرم مصرف روزانه به مدت 2 ماه تایید شد. در تحقیق دیگری که بر روی90 خانم دچار سندرم پیش از قاعدگی انجام شد،  با استعمال کرم واژینال ژل رویال 15 %، علائم سندرم پیش از قاعدگی تا حد زیادی برطر ف گردید و بعد از 3 ماه مصرف این ماده، کیفیت زندگی افراد، فعالیت جنسی و ادراری بهبود پیدا کرد.

محصولات ژل رویال به شکل انواع مکمل غذایی، و پودر و کپسول تهیه می شود.

 

4- ژل رویال می تواند علائم یائسگی را برطرف کند: پدیده یائسگی در زنان، موجب کاهش هورمون های گردش خون می شود که آن هم با عوارض جانبی جسمی و مغزی مانند درد، اختلال حافظه، افسردگی و اضطراب همراه می باشد. یک بررسی انجام شده بر روی حیوانات آزمایشگاهی، تاثیر مصرف ژل رویال را در کاهش علائم افسردگی و تقویت حافظه در موش های یائسه تایید نموده است. در مطالعه دیگری بر روی تعداد 42 زن یائسه که بطور روزانه 800 میلی گرم از این ماده را به مدت 12 هفته مصرف نمودند، عوارض درد و اضطراب در آنها به طور مشخص و معنی داری کاهش یافت. در یک تحقیق، مصرف فرمولاسیون گیاهی حاوی ژل رویال، روغن گل پامچال، دمیانا و جینسینگ، علائم و عوارض یائسگی در 87 درصد افراد شرکت کننده در مطالعه (شامل 120 خانم دچار یائسگی) برطرف گردید.

5- یکی دیگر از تاثیر ژل رویال در خانم ها عبارت از اثر ضد پیری آن است: این ماده می تواند فرآیند پیری را به روش های مختلف کند و آهسته نماید. یک سری مطالعات انجام شده، تاثیر مصرف خوراکی ژل رویال در افزایش طول عمر و تقویت عملکرد شناختی را نشان می دهد. از طرف دیگر، به دلیل داشتن پروتئین های اختصاصی MRJPs و همچنین، برخی آنتی بیوتیک های طبیعی، با تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از بروز عفونت در بدن باعث افزایش طول عمر و به تاخیر انداختن پیری می شود. تحقیقات زیادی، تاثیر بالای این ماده طبیعی در جوان تر کردن بافت پوست و حفاظت از آن از طریق افزایش تولید کلاژن را تایید نموده است. امروزه، ژل رویال به صورت کرم ضد پیری و محافظت کننده پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مصرف ژل رویال خاصیت ضد پیری دارد

مصرف ژل رویال تاثیر خوبی در جوان ماندن و به تاخیر انداختن پیری دارد.

6- درمان خشکی مزمن چشم و افزایش ترشح اشک: مصرف خوراکی این ماده طبیعی می تواند خشکی چشم را درمان کند. مطالعات متعدد بر روی انسان و حیوانات آزمایشگاهی نشان داده اند که مصرف خوراکی ژل رویال با موفقیت هایی در درمان خشکی مزمن چشم همراه می باشد. نتایج این بررسی ها نشان می دهد که این ماده مستخرج از زنبورعسل ممکن است ترشح اشک از غدد لاکریمال (غدد اشکی) چشم های شما را افزایش دهد. هیچ عوارضی و یا پیامد منفی از مصرف این ماده در درمان خشکی چشم گزارش نشده است. بنابراین، می توان این ماده ارزشمند را با خیال آسوده و بدون خطر در معالجه خشکی مزمن چشم مورد استفاده قرار داد.

 

7- برخی دیگر از تاثیر ژل رویال در خانم ها به طور خلاصه بشرح زیر می باشد:

اسیدهای چرب موجود در ژل رویال، تولید هورمون استروژن توسط فولیکول های تخمدان را در خانم ها افزایش می دهد. رشد فولیکول ها در سطح تخمدان و تشکیل فولیکول های رسیده یا گراف، میزان تخمک گذاری و درنتیجه توانایی باروری خانم ها را تقویت می نماید. از طرف دیگر استفاده از کرم های واژینال ژل رویال در خانم های یائسه، باعث جلوگیری از تحلیل رفتن و تخریب واژن و محافظت از آن می شود. شاید یکی از مشکلات زندگی عصر حاضر، افزایش وزن بدن و چاقی بویژه در خانم ها است. یکی دیگر از خواص ژل رویال آن است که این ماده نقش موثری در کنترل و کاهش وزن بدن و رفع چاقی دارد. بخاطر اینکه، در ژل رویال، مواد مغذی گوناگون یا نوترینت وجود دارد که این مواد به هضم بهتر غذا در بدن، همچنین افزایش و تقویت سوخت وساز چربی ها و درنتیجه، کاهش چربی های اضافی بدن کمک شایانی می نمایند.

ژل رویال غنی و سرشار از انواع مواد طبیعی مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین ها می باشد

 

منابع:

1- https://en.wikipedia.org/wiki/Royal_jelly

2- https://www.healthline.com/nutrition/royal-jelly

3- https://selfhacked.com/blog/royal-jelly/

4- https://www.mdedge.com/dermatology/article/105627/aesthetic-dermatology/royal-jelly

5- https://zicxa.com/en/beauty/benefits-of-fresh-royal-jelly-for-skin.html

6- https://royaljellybenefit.net/royal-jelly-benefits-hair-treatment-care/

7- https://royaljellybenefit.net/

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها