درمان های خانگی اضطراب

درمان های خانگی اضطراب

اضطراب دومین بیماری شایع اختلالات روان شناختی است، با این وجود در 75 درصد موارد باقی میماند. در این عصر پر از تنش و اضطراب ما، شک و ترس نیز میتواند در قالب یک نگرانی ساده ، اضطراب مزمن و بدون علتی روشن، فوبیا (هراس از مکان های باز ، هراس از حضور در اجتماع و ….) وحست زدگی و وسواس فکری-عملی خود را نشان دهد. وسواس فکری-عملی بیش از 7 میلیون آمریکایی را مبتلا کرده است. داروهای خانگی بهترین راه حل را برای درمان اضطراب از طریق طب سنتی ارائه میدهند.
اضطراب یک حالت عاطفی و جسمی ناخوشایند است که فرد تجربه میکند و ممکن است ترکیبی از ترس، هراس یا نگرانی باشد . اضطراب ممکن است کوتاه مدت یا بلند مدت باشد . در اضطراب کوتاه مدت، بعد از آنکه علت اضطراب از بین میرود فرد احساس بسیار خوبی دارد (درست مثل زمانی که فرد برای نشان دادن آزمایش سلامتی خود به پزشک مراجعه میکند.) اضطراب طولانی مدت ، مانند استرس کاری یا روابط ناهمساز با اشخاص مهم در طول زندگی شخصی ممکن است مدتی طولانی ادامه داشته باشند ئو به شرایط پزشکی دیگری همچون تنش ، سردردهای میگرنی و فشار خون بالا نیز منجر شود . اضطراب خفیف را میتوان با داروهای ضد اضطراب طبیعی درمان نمود که از جمله این روش های درمانی میتوان به تغییر شیوه زندگی ، درمان های خانگی و گیاهان دارویی ضد اضطراب اشاره نمود . به هر حال اضطراب مزمن ( که در این حال فرد افکار خود کشی در سر میپروراند ) باید خیلی زود زیر نظر پزشکان متخصص و روانشناسان برجسته تحت درمان قرار گیرد.
موارد جسمی اضطراب عبارتند از : اختلالات معده ، کولیت روده، میگرن، تپش قلب، افزایش فشار خون و تعریق، شیوع اضطراب پس از ضربه های روحی- روانی و سندرم تنش زای پس از حادثه نیز در حال افزایش است. افت قند خون ، آلرژی های غذایی، کمبود های غذایی(اسید های چرب ، ب کمپلکس و …) و عدم تعادل غده تیروئید ، تخمدان یا غدد فئق کلیوی از جمله عوامل زمینه سازی هستند که به اضطراب منجر میشوند. داروهای خانگی ضد اضطراب میتوانند به شما در زمینه این نوع مواد غذایی کمک کنند.

راهکارهای پیشگیری از اضطراب
بسیاری از گیاهان دارویی که به درمان اضطراب کمک میکنند روی همان گیرنده های مغزی تاثیر میگذارند که داروهایی شیمیایی مانند والیوم ، زاناکس، و هالسیون اثر گذار هستند . به هر حال گیاهان دارویی لطیف تر و سالم تر بوده و اعتیاد آور نیستند . آن ها نه تنها خاصیت آرامبخشی دارند، بلکه مغذی بوده وسیستم عصبی را تقویت میکنند. صد ها داروی خانگی برای اضطراب و اختلالات عصبی وجود دارد.
یکی از راهکارهای پیشگیری از اضطراب ، این است که که فرد خواسته های خود را بیش از حد توان خود ترسیم نکند چون فرد از عهده ان بر نمی اید .بهبود مهارت های برخورد یا مدیریت نیازها و انتظارات در زندگی میتواند از اضطراب پیشگیری نماید . همچنین شخص میتواند تغییراتی در شیوه زندگی خود ایجاد نماید تا اضطراب ر ا به زانو درآورد. پیشگیری و برخی عدت ها بهترین درمان های طبیعی برای پیشگیری از اضطراب میباشند. در ادامه فهرستی از درمان های طبیعی برای اضطراب آمده است که افراد مبتلا به حملات مکرر اضطراب میتوانند از آن ها استفاده نمایند.

 

ورزش کردن
ورزش کردن یکی از راهکارهای جلوگیری از اظطراب است ، و برای دوری از اضطراب همیشه فعال و در حال ورزش کردن باشید و رزش هایی همچون دو آهسته ، پیاده روی ، دوچرخه سواری یا استفاده از وسائل ورزشی همچون تردمیل ، حداقل روزی نیم ساعت و چهار روز در هفته ، آدرنالین اضافی را می سوزاند.

 

مراقبه( مدیتیشن) و تنفس عمیق :
تکنیک های تنفس عمیق اساسی را از برخی کارشناسان یوگا یاد بگیرید یا این که خودتان آن را تمرین کنید، عمیق تر از حد معمول نفس بکشید، دو ثانیه نفس را حبس کرده و دوباره هوا را بیرون دهید . همچنین میتوان از مدیتیشن برای تسکین اعصاب استفاده نمود.
از مواد غذایی و نوشیدنی های بنجل و بازاری پرهیز کنید، برای رهایی از اضطراب ، شکر تصفیه شده و کربوهیدرات ها، شیرین کننده های مصنوعی، کافئین، سیگار و سایر موارد از این نوع باید کنار گذاشته شود .

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها