چای کوهی چیست؟

چای کوهی چیست؟

ماهیت

چای کوهی گیاهی علفی و چند ساله است که ارتفاع آن به چهل سانتی متر می رسد. ساقه های این گیاه، قرمز مایل به قهوه ای،نسبتا نازک و کرک دارند و سطح مقطع شان دایره ای شکل است.

برگ های گیاه چای کوهی، سبز مایل به خاکستری، مات، کشیده، باریک، نوک دار، کرک دار و کمی زخیم اند و معمولا به صورت چهارتایی و متقابل رشد می کنند. گل های گیاه چای کوهی، زبانه دار و صورتی رنگ هستند و هر یک دو گلبرگ دارند؛ گلبرگ پایینی این گل ها بزرگ تر است و دو بریدگی کوچک روی آن دیده می شود؛ ولی گلبرگ های بالایی، کوچک تر و بیضی شکل هستند. گل های گیاه چای کوهی به صورت سنبله ای رشد می کنند و بسیار معطرند. کاسبرگ های این گل ها، بنفش هستند و کرک های فراوان شان باعث می شود تا در حالت کلی، شبیه گلوله ای از پشم به نظر می آیند.

اسامی دیگر چای کوهی

نام فارسی: چای کوهی، نام علمی: Stachys Lavandulifolia از خانواده ی Lamiaceae، نام های دیگر: توکلیجه، پشمینه

محل رویش

ایران در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، البرز، استان های خراسان و کردستانپ

اجزای مورد استفاده و مشتقات

ساقه، برگ و گل

مواد تشکیل دهنده

در چای کوهی، اسانس روغنی وجود دارد که دارای 13/41 درصد نرانس کاریوفیلن، 11/97 درصد اسپاتولنول، 8/44 درصد کاریوفیلن اکسید، 8/08 درصد گرماکرن، 6/83 درصد بایسایکلو گرماکرن، 5/82 درصد بتافلاندرن، 3/75 درصد میرسن و 2/51 درصد لیمونن است.

طبیعت

گرم و خشک.

افعال و خواص

چای کوهی، مفرح، مقوی مغز، مقوی اعصاب، مقوی کبد، کمی مدر بول و کمی مشهی است.

چای کوهی به نیروی هاضمه کمک می کند و برای رفع خستگی، افسردگی، سردرد، سرگیجه، بیماری های معده ی ناشی از اختلال های عصبی، درد مفصل و رماتیسم مفید است.

مضرات

زنان باردار

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها