“با انسولین خداحافظی کنید “چند راهکار برای درمان دیابت

“با انسولین خداحافظی کنید “چند راهکار برای درمان دیابت

افرادی که باید انسولین استفاده کنند

دیابتی و یا مبتلا به بیماری قند به افرادی گفته میشود که میزان قند خون آن ها بیشتر از 96 میلی گرم باشد. افراد مبتلا به این بیماری قابلیت تولید انسولین در بدنشان از بین رفته است و نقش اساسی انسولین این است که قند خون را پایین بیاورد و این اتفاق از طریق پارامتر های مختلفی به دست می آید.

به طور کلی دیابت را میتوانیم به دو دسته اصلی تقسیم کنیم، دیابت نوع یک و دیابت نوع دو. در دیابت نوع یک، اتفاقی که باعث ایجاد مشکل در تولید انسولین می شود اختلال و تخریب سلول های بتا در پانکراس می باشد.

اما در دیابت نوع دو عوامل، کمی متفاوت می باشند و بیشتر عوامل مربوط به ژنتیک و یا چاقی و کم تحرکی می “باشند.

“درمان دیابت ” اختلاف نظری عمیق بین پزشکی نوین و طب سنتی

افراد مبتلا به دیابت برای درمان دیابت باید موارد متعددی از جمله تغذیه، ورزش و حتی سلامت روح و روان را  مد نظر قرار دهند. متخصصان در پزشکی نوین بر این باورند که دیابت درمان ندارد و فقط می توان آن را کنترل کرد  اما کارشناسان و متخصصان در طب سنتی و اسلامی نظر دیگری دارند و باور آن ها بر این است که با انجام یکسری پرهیزات و مصرف منظم داروهای کاملا گیاهی قادر به درمان نارسایی های پانکراس و درمان دیابت از نوع یک و دیابت نوع دو می باشند.

درمان دیابت با روش های طب سنتی

درمان دیابت از نگاه طب سنتی و اسلامی دارای چند مولفه است که نسبت به هر شخص کمی می تواند متفاوت باشد. برای درمان دیابت با روش های طب سنتی، این طب معتقد است مثلث اعصاب، کبد و کلیه باید مورد بررسی قرار گیرد و بعد از معاینه به نسبت مشکلات و نقص های موجود در هر کدام از این بخش ها داروی گیاهی خاص خود تجویز شود. درمان دیابت با روش های طب سنتی و اسلامی کمی زمان بر بوده اما در مجموعه زکریا با تحقیق و آزمایش های مستمر و تحقیق بر روی خواص گیاهان خاص و ارائه مشاوره های دقیق و تخصصی در خصوص گیاهان دارویی به افراد مختلف، خوشبختانه توانسته ایم بسیاری از افراد مختلفی که سالیان دراز درگیر این بیماری و حتی انسولین بوده اند را از شر این بیماری خلاص کنیم. طبق تحقیق و آزمایش کارشناسان مجموعه زکریا اولین و مهمترین عامل که باید جز پرهیزات تمام بیماران دیابتی قرار گیرد ترک سردیجات است و متاسفانه ما ایرانی ها اغلب رژیم های غذایی نامناسب و اکثرا سردیجات های زیادی را در طول روز در سبد غذایی خودمان قرار داده ایم.

یبوست یکی از بزرگترین موانع درمان دیابت با روش های طب سنتی به حساب می آید. طب تحقیقات کارشناسان مجموعه عسل و گیاهان دارویی زکریا یبوست یکی از عوامل بروز فشار خون بالا و مانعی بزرگ در درمان یبوست می باشد.

یکی دیگر از پیشنهادات مجموعه ما برای درمان دیابت با روش های طب سنتی ورزش کردن است، ورزش کردن برای سرعت بخشیدن در نتیجه درمان بسیار اهمیت دارد و بهترین ورزش پیاده روی مستمر است و مخصوصا اگر بتوانید برو روی سنگ های گرد و یا اصطلاحا گراویه (سنگ های ریز کف پارک ها)، بدون کفش روزانه 15 دقیقه این ورزش را انجام دهید بسیار تاثیر چشمگیری در سرعت بهبود بیماری خود مشاهده خواهید کرد.

ماساژ یکی دیگر از راهکاری درمان دیابت با روش های طب سنتی است، بهترین ماساژ برای درمان دیابت ماساژ کف پا است. شما می توانید روزانه به مدت 10 دقیقه کف پاهای خود را ماساژ دهید و بهتر است برای نتیجه گیری بهتر با روغن های ترکیبی سنتی کف پای خود را ماساژ دهید. اگر برای ماساژ کف پای تان دچار مشکل هستید می توانید از یکی از اعضای خانواده برای نجام این کار کمک بگیرید.

ژل رویال، ژل رویال اسمی که به تازگی و با پیشرفت علم ذهن خیلی از انسان ها و محققان را به خود مشغول کرده است. ژل رویال یک منبع غذایی ارزشمند و بسیار کامل است و مقاله مربوط به خواص ژل رویال تمام خواص و کاربرد های آن را مورد بررسی قراردادیم. اما نکته ای که در خصوص دیابت بسیار اهمیت دارد این است که در مجموعه طب سنتی زکریا با آزمایش بر روی ده نفر که روزانه 3 نوبت انسولین تزریق می کردند متوجه شدیم که این افراد بعد از مدت کوتاهی میزان تولید انسولین طبیعی در بدنشان بهبود پیدا کرده و طبق نظر پزشک دو نوبت از انسولین را کاهش دادند و به جرات یکی دیگر از راهکارهای درمان دیابت با روش های طب سنتی استفاده مستمر و روزانه از ژل رویال درجه یک است.

 

نویسنده : مهندس ریحانه اکبری

کارشناس گیاهان دارویی مجموعه عسل و گیاهان دارویی زکریا

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها